ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12167504
*
nr 1216 7504
Spegel
Rokokostil, 100x64, nutida
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 november 2018
kl 19:22:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 18:20:10
1
100 kr
11/11 23:07:29
2
300 kr
12/11 17:28:41
3
300 kr
12/11 17:28:41
2
300 kr (Budbetjänt)
12/11 17:28:51
3
350 kr
12/11 19:17:24
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1216 7504
Spegel
Rokokostil, 100x64, nutida
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 18:20:10 | 1 | 100 kr |
11/11 23:07:29 | 2 | 300 kr |
12/11 17:28:41 | 3 | 300 kr |
12/11 17:28:41 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
12/11 17:28:51 | 3 | 350 kr |
12/11 19:17:24 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27